904 - Reality SOS

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

904

Zámky

Nemovitost číslo 904

Novorenesanční zámek Horní Maršov, okres Trutnov
Cena: 22.700.000 CZK

Novorenesanční zámek v samém srdci hor v atraktivní lokalitě obce Horní Maršov, nachází se na strategickém místě 8 km od oblíbeného horského střediska Pec pod Sněžkou a 6 km od Jánských Lázní. Původně pozdně barokní zámek s klasicistními prvky, postavený v roce 1792, byl přestavěný v roce 1869 Alfonsem Aichelburgem do současné novorenesanční podoby. Tento trojkřídlý zámek s mansardovou střechou, předním rizalitem, asymetricky situovanou věží s cibulovitou střechou a dvojramenným schodištěm tvoří s hospodářskými budovami uzavřený komplex.

V letech 1998-1999 byla dokončena poslední rekonstrukce, zavedena voda, vybudována nová kanalizace, provedena oprava oken, vytápění, schodiště, fasády a střechy. K zámku přiléhá rozlehlý anglický park na rozhraní Krkonošského národního parku, dále je zde tenisový kurt s antukovým povrchem, volejbalové a basketbalové hřiště a parkoviště. Interiér zámku nabízí původní zachované prvky jako empirová kachlová kamna, krb a kazetový strop. Stav objektu je velmi dobrý. Topení je centrální. Napojeno na veřejný vodovod a kanalizaci. Elektroinstalace 230V/380V. Zastavěná plocha 2.085 m2, park 19.625 m2, podlahová plocha 2.888 m2. Vzhledem ke své poloze se jeví jako výhodná investice pro přestavbu na luxusní hotel s wellness centrem za využití evropských dotací.

V obci je nová moderní škola pro děti z Horního Maršova, Pece pod Sněžkou a Malé Úpy, ordinace lékaře, pošta a policejní stanice. Obcí prochází vycházková trasa Aichelburg. Z Maršova se vychází do východní části KRNAP, především na blízké Rýchory (1.033 m) se vzácnou květenou, Světlou a Černou horu s největším krkonošským vrchovištním rašeliništěm a v zimě dvacetikilometrovým okruhem s upravovanou trasou pro běžkaře. Letní cyklistické trasy pro horská kola. V obci jsou pro hosty Krkonoš lyžařské vleky, restaurace a stylová hospoda, pensiony a priváty. Na zámek existuji projekty jeho využití.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky